وقت سفارت کانادا

به عنوان متقاضی ویزا کانادا ، شما دو روش برای گرفتن ویزا خواهید داشت. روش ثبت نام آنلاین و روش مراجعه حضوری. به مراجعه حضوری یا ثبت نام غیر آنلاین ، Draft هم گفته می شود. در هر دو روش مراحل مورد نیاز انجام می شود تا متقاضی به مرحله انگشت نگاری یا بیومتریک برسد. انگشت نگاری ، شروع به رسمیت شناخته شدن درخواست ویزای کانادا است. همه متقاضیان ملزم شده اند تا برای انگشت نگاری ویزا کانادا ، وقت سفارت کانادا داشته باشند. بنابراین گرفتن وقت سفارت کانادا ، اولین گام در پروسه گرفتن ویزا است. وقت سفارت کانادا تنها به صورت آنلاین گرفته می شود.

تفاوت دو روش اخذ ویزای کانادا چیست ؟

برای هر دو روشِ مراجعه حضوری و یا ثبت نام آنلاین ، وقت سفارت کانادا به صورت آنلاین گرفته می شود. اما در روش آنلاین ، تمامی مدارک ، فرم ها و ترجمه های مورد نیاز آپلود می شوند و متقاضی تنها برای انگشت نگاری مراجعه می کند. در حالی که در روش Draft ، متقاضی باید حضورا تمامی مدارک ، فرم ها و ترجمه ها را تحویل سفارت بدهد. تحویل مدارک ، فرم ها و ترجمه ها در همان روزِ وقت انگشت نگاری و پیش از آن انجام می شود. بنابراین در هر دو روش متقاضی تنها یک بار نیازِ سفر به کشور ثالث و مراجعه به سفارت کانادا برای انگشت نگاری را دارد.

آموزش گرفتن وقت سفارت کانادا

مرحله اول ایجاد یک حساب کاربری در سایت است. پس از آن لینکی برای شما از طریق ایمیل فرستاده می شود که با آن حساب کاربری خودتان را فعال کنید. همچنین باید اقدام به انتخاب کشور و دفتر VAC مورد نظر خود کنید. با این انتخاب در واقع محل انگشت نگاری خودتان را انتخاب می کنید. VAC مخفف VISA APPLICATION CENTRE است. در ادامه انتخاب تاریخ ، تعداد وقت های مورد نیاز ( بنابر تعداد نفرات همراه ) و همچنین پرداخت هزینه انگشت نگاری را خواهید داشت.

سایت سفارت کانادا

همان طور که گفتیم تعیین وقتِ سفارتِ کانادا تنها به روش آنلاین انجام می شود. متقاضیان می توانند از طریق سایت VFS GLOBAL اقدام به گرفتن وقت سفارت کنند.

کدام سفارت کانادا بهتر است

شما باید در هنگام ثبت نام ویزا کانادا ، کشور ثالثی را برای انجام مراحل کاری ویزای خود انتخاب کنید. پیشنهاد ما کشور ترکیه است. اما این انتخاب هم به روش اقدامی ویزای شما بستگی دارد و هم به برنامه های شخصی و کاری شما. زیرا اگر انتخاب شما روش غیر آتلاین باشد ، ملزم به بیومتریک در آنکارا یا استانبول خواهید بود. اما در روش آنلاین امکان انتخاب کشورهای ثالث دیگری جز ترکیه را هم خواهید داشت. همچنین برنامه شخصی و کاری شما ممکن است به گونه ای باشد که انگشت نگاری از کشور دیگری به جز ترکیه را برای شما در اولویت قرار بدهد. وقت سفارت کانادا در ارمنستان ، وقت سفارت کانادا در گرجستان و وقت سفارت کانادا در امارات از انتخاب های پرتعداد ایرانیان برای انگشت نگاری از طریق روش آنلاین هستند.

مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت کانادا

با توجه به اینکه شما هم در مراجعه حضوری و هم در ثبت نام آنلاین مدارک مورد نظر را به سفارت و افسر رسیدگی به پرونده ارائه می کنید، بنابراین برای تعیین وقتِ سفارت به مدرک خاصی نیاز ندارید.

مدت زمان وقت سفارت کانادا

اگر قصد گرفتن وقتِ سفارت دارید، سفارت کانادا در آنکارا و باقی کشورها برای فردا هم به شما وقت انگشت نگاری می دهند. اما در استانبول به علت مراجعه ی بیشتر، وقت آزاد برای عموما یک هفته بعد خواهد بود.

نت آفیسر چیست

شما پس از مراجعه به وک tracking number دریافت خواهید کرد. پس از آن در بازگشت به کشور با مراجعه به سایت VFS می توانید رد یا قبول درخواست ویزایتان را پیگیری کنید. زمانی که درخواست ویزای کانادایتان رد می شود ، در ایمیل سفارت اطلاعات بسیار مختصری در رابطه با علت رد شدن در اختیار شما قرار داده می شود. برای اطلاع داشتن از جزئیات دلیل رد شدن درخواست ویزای کانادای خود می توانید از نت آفیسر استفاده کنید. هزینه نت آفیسر ۱۰۰ دلار کانادا است.

تعرفه وقت سفارت کانادا

کاناداتعرفه همکارانتعرفه مسافر
ویزای توریستی کانادا250 دلار آمریکا260 دلار آمریکا
ویزای دانشجویی و فرصت مطالعاتی کانادا490 دلار500 دلار
ویزای همراه با دانشجوی کانادا550 دلار560 دلار
تمدید ویزای توریستی کانادا170 دلار180 دلار
ثبت نام ویزای توریستی بدون انگشت نگاری170 دلار180 دلار

 

canada visa application center (istanbul): Hacıahmet, Kurtuluş Deresi Cd. No:29, 34440 Beyoğlu/İstanbul, Turkey 

کلیه حقوق و مطالب این وب سایت متعلق به شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی روئین گشت می باشد ©️