ما در روئین گشت تلاش داریم تا خدمات ارزان و به صرفه ی تور ارمنستان ، هتل و پرواز ارمنستان را به مسافران گرامی ارائه کنیم. سابقه طولانی ما در این زمینه کاری به همراه نمایندگی فعال در ارمنستان همواره باعث دلگرمی و رضایت مسافران از خدمات روئین گشت بوده است.

ارمنستان

از ارزان ترین کشورهای خارجی که هنوز با بودجه مناسبی می تواند مقصد سفر ایرانیان باشد.

بسیاری از هموطنان برای انجام کارهای وقت سفارت و ویزا به ارمنستان سفر می کنند. شاید به نظر بیاید که سفر به این کشور تنها مناسب عنوان سفر کاری است. اما این گونه نیست. جذابیت های این کشور بسیار بالاتر از انجام صرفا کارهای مربوط به وقت سفارت و پیکاپ ویزاست. این همسایه شمالی کشور ما در مجاورت منطقه قفقاز و سواحل دریای سیاه قرار دارد که باعث آب و هوای سرد کوهستانی آن شده است.

همچنین شهرهای ارمنستان عموما ارتفاع زیادی از سطح دریا دارند.

تقسیم بندی های ارمنستان

ارمنستان ۱۱ استان دارد.

ایروان، آراگاتسوتن، آرارات، آرماویر، گغارکونیک، کوتایک، زبان لری، شیراک، سیونیک، تاووش و وایوتس جور. ایروان پایتخت، در امتداد رود هرازدان و در جنوب ارمنستان واقع شده است. ایروان مرکز اداری، فرهنگی و صنعتی این کشور است.

یونسکو شهر ایروان را به عنوان پایتخت جهانی کتاب در سال ۲۰۱۲ برگزیده بود.

جاذبه های گردشگری ارمنستان

از جاذبه های گردشگری ارمنستان می توان به دریاچه آب شیرین سوان اشاره کرد که در شرق آن قرار دارد.

این دریاچه یکی از دریاچه های مرتفع جهان است. اکثر رودهای ارمنستان جریانی خروشان دارند که نشات گرفته از اکوسیستم آنجاست. این خاصیت از رواج کشتیرانی در آنجا جلوگیری می کند. کورا، آخوریان، هرازدان از معروف ترین رودهای ارمنستانند که به دریای خزر می ریزند. از معبد گارنی می توان به عنوان یکی از پرطرفدارترین مکان های ارمنستان نام برد. معبدی باشکوه در یکی از بهترین مناطق آب و هوایی آنجاست که سلاطین آن منطقه به عنوان شکارگاه استفاده می کردند. گارنی معبدی باشکوه با کاشی کاری های فوق العاده و معماری جذاب است که می توانید از حوضچه های آب گرم و سرد آن لذت ببرید. کلیسای گغارت، دره گل ها، ساختمان اپرا و موزه قلعه اربونی از دیگر جاذبه های گردشگری ارمنستان است که ندیدن آن ها حتما شما را پشیمان خواهد کرد. همچنین شهر زیبا و توریستی جرموک طبیعت بینهایت زیبایی دارد.

هوای تمیز وچشمه اب گاز دار جرموک هر ساله در تابستان باعث جذب توریست های فراوانی می‌شود.

پروازهای ارمنستان

پروازهای شرکت آرمنیا از تهران به ایروان در روزهای یک‌شنبه، سه‌شنبه‌، چهارشنبه و جمعه‌ی هر هفته می‌باشد. ساعت پرواز رفت 12:00 و ساعت پرواز برگشت 9:00 است. برای اطلاع از نرخ پرواز با شماره‌ی 88446008-021 در تماس باشید. شروع نرخ پرواز ایروان از 5/700/00 تومان است.