ما در روئین گشت تلاش داریم تا خدمات ارزان و به صرفه ی تور استانبول ، هتل و پرواز را به مسافران گرامی ارائه کنیم. سابقه طولانی ما در این زمینه کاری به همراه نمایندگی فعال در استانبول همواره باعث دلگرمی و رضایت مسافران از خدمات روئین گشت بوده است.

استانبول

استانبول نه تنها استثنایی ترین شهر ترکیه بلکه یکی از استثنایی ترین شهرهای دنیاست.

استانبول دقیقا محل تلاقی دو قاره اروپا و آسیا به هم دیگر است. این ویژگی علت شلوغی همیشگی شهر و دو فرودگاه مهم استانبول، یعنی فرودگاهای آتاترک و صبیحه گوکچن است. اگر شما هم علاقه مند به بازدید از شهرهای تاریخی و هم علاقه مند به شهرهای ساحلی هستید، استانبول یکی از بهترین انتخاب هاست. همچنین برای علاقه مندان به شب گردی، شب های استانبول شب هایی درخشان و سرزنده است. به علت تعدد مراکز توریستی، تاریخی و تفریحی در استانبول، لازم است قبل از سفر حتما برنامه سفری برای خودتان تنظیم کنید.

مسجد آبی، مسجد ایا صوفیه، کاخ موزه توپکاپی و بازارهای قدیمی، تنها گوشه ای از دیدنی های استانبول است.

جزایر پرنس

یکی از زیباترینِ این دیدنی ها جزایر پرنس است که در دل آبهای دریای مرمره خودنمایی می کنند.

هیچ اتومبیلی به این جزایر نمی رود. بنابراین برای رفتن به آنجا باید از درشکه استفاده کنید که خود بخشی فراموش نشدنی از سفر شما خواهد بود.

کاخ موزه توپکاپی

کاخ موزه توپکاپی از مکان های محبوب علاقه مندان به تاریخ است.

این کاخ را عثمانی ها ساختند و امپراتوری عثمانی در فاصله قرون 15 تا 19 در این کاخ مستقر بود. توپکاپی در مرکزیت وصل شدن خلیج شاخ طلایی، تنگه بسفر و دریای مرمره به همدیگر است. محیط کاخ زیبا و مزین شده به درخت های سرو است. بازدید ظروف، کلکسیون جواهرات امپراطوری، لوازم شخصی خانواده سلطنتی، مطبخ ها و حرمسرای کاخ نیز از دیگر جذابیت های توریستی آن است.

برج گالاتا

استانبول برجی تاریخی به نام گالاتا دارد.

تاریخ ساخت این برج که از قدیمی ترین برجهای جهان است و در منطقه گالاتای قرار دارد به قرون وسطی در سال 528 باز میگردد. برج گالاتای 9 طبقه دارد و با احتساب کلاه استوانه ای شکلی که روی این طبقات ساخته اند ارتفاع آن به 70 مترمی رسد. با این فاصله از زمین این برج در واقع یک بام برای تماشای استانبول به حساب می اید. گردشگرانی که به بالای آن صعود کرده اند میگویند با دید 360 درجه ای که این برج می دهد از فراز آن پل بغاز، خلیج بسفر و استانبول را می توان مثل یک تصویر پاناروما دید.

مسجد آبی

مسجد سلطان احمد یا مسجد آبی در قدیمی ترین بخش استانبول قرار دارد و یکی از زیباترین شاهکارهای معماری جهان است.

به علت داشتن کاشی های آبی رنگ به مسجد آبی معروف شده است. غربی ها به آن مسجد کبود هم می گویند. این مسجد به دستور سلطان احمد اول بنا شده است.

به همین دلیل پس از مرگ وی آن را مسجد سلطان احمد نامیدند.