وقت سفارت آمریکا
نحوه گرفتن وقت سفارت آمریکا

طبیعتن آمریکا در تمامی کشورهایی که با آن ها دارای روابط سیاسی است سفارت خانه دارد.

اما امکان گرفتن وقت سفارت آمریکا برای اتباع ایرانی در ۳ کشور امارات، ترکیه و ارمنستان فراهم شده است. این به معنای مسدود بودن راه گرفتن وقت سفارت آمریکا از سایر سفارت خانه های در کشورهای دیگر نیست. آذربایجان، قبرس، مالزی و… هم کشورهایی بوده اند که گاهن ایرانیان از طریق آن ها برای ویزای خود اقدام نموده و موفق هم بوده اند. اما با توجه به اینکه سایر کشورها جز ۳ کشور یاد شده از طریق آمریکا به طور رسمی به عنوان مرجع رسیدگی به امور ویزا اتباع ایران شناخته نشده اند، هیچ تضمینی برای پذیرش و پیشبرد کارهای شما در سایر کشورها وجود ندارد.

برای آغاز پروسه گرفتن وقت سفارت آمریکا شما نیاز به پاسپورت با تاریخ اعتبارکافی دارید. تا مجاز به داشتن اکانت در سایت سفارت باشید. پرکردن و سابمیت فرم DS-160 هم از اقدامات لازم هر مسافر ( چه توریستی و چه دانشجویی ) برای گرفتن وقت سفارت است. (دانلود فرم DS-160 ). دانشجویان به غیر از موارد یاد شده با I-20 و DS-2019 هم سر و کار دارند. I-20 برای دانشجوهای خواستار پذیرش تحصیلی یا همان خواستار ویزای F. و DS-2019 برای افراد خواستار فرصت مطالعاتی یا خواستار ویزای J است.

این فرم ها مهم ترین مدارک برای پذیرش تحصیلی دانشجویان است که حتمن با آن آشنایی دارند.

تقویم وقت سفارت آمریکا

دیدن و گرفتن وقت های موجود سفارت آمریکا در هر کشوری قبل از پرداخت وجه سفارت امکان پذیر نیست.

شاید شخصن اقدام به باز کردن اکانت سفارت برای خودتان کرده اید. در این صورت ابتدا ممکن است تاریخی در سایت به عنوان اولین وقت موجود زده شده باشد. اما تاریخ ارائه شده نه لزومن به معنای موجود بودن و نه به معنای باز بودن آن تاریخ در سفارت مورد نظر شماست. تقریبن همواره وقت های موجود حقیقی که بعد از پرداخت وجه قابل رویت هستند با آن وقت رایگان ثبت شده متفاوت هستند. لازم است بدانید همان طور که در سایت سفارت ذکر شده، مبلغ واریزی به سفارت تحت هیچ شرایطی به متقاضی برگردانده نمی شود.

وقت فوری سفارت آمریکا

باز شدن وقت های سفارت آمریکا در کشورهای یاد شده، هیچ زمانی از هیچ قاعده ی خاصی تبعیت نکرده.

وقت ها ممکن است یک دفعه بدون اطلاع و هیچ خبری برای ماه های خاصی باز شوند. و دیگر مدت ها هیچ وقتی باز نشود. با این حال به علت کثرت متقاضیان همیشه در کمتر از آنچه فکرش را بکنید وقت های باز شده پر می شوند. شما اگر شخصن می خواهید برای دیدن و گرفتن وقت سفارت اقدام نمایید یا باید وقت بسیار زیادی صرف کنید و هر روز به طور مداوم صفحه تقویم را رفرش کنید و یا آدم بسیار خوش شانسی باشید. با این حال همواره افرادی که وقت سفارت می گیرند به دلایل مختلفی وقت خود را کنسل می کنند تا در زمان و وقت دیگری اقدام نمایند. آن موقع است که این وقت های کنسلی برای خیل متقاضیانی که هر چه زودتر تمایل به انجام کارهای خود دارند، حکم طلا پیدا می کند.