برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

مالدیو

مالدیو از بیش از هزار جزیره تشکیل شده که تقریبا تنها یک پنجم آن ها قابل سکونت است.

شاید در ذهن هموطنان ما، علی الخصوص فوتبال دوست ها، مالدیو به عنوان کشوری که در یک بازی فوتبال 17 گل از تیم ایران خورده است به یاد آورده میشد. اما جاذبه های گردشگری مالدیو به مرور جای خاطره آن بازی فوتبال را در ذهن گردشگران ایرانی گرفته است. مجمع‌الجزایر 298 کیلومتری مالدیو در جنوب غربی هند واقع شده و مردمی مسلمان دارد.

مجمع الجزایر مالدیو ویژگی های منحصر به فرد و بسیار جالبی دارد.

رکوردهای مالدیو

مالدیو کم مساحت ترین کشور آسیاست.

مالدیو با جمعیتی حدود 400 هزار نفر، کم جمعیت ترین کشور قاره آسیا به شمار می رود. یکی دیگر از رکوردهای مالدیو در کم ارتفاعی است. بلندترین نقطه ای که در مالدیو مشاهده خواهید کرد به 3 متر هم نخواهد رسید. مالدیو کم ارتفاع ترین کشور جهان محسوب می شود. شاید واقعا بومی ها و ساکنان قدیمی مالدیو هیچ گونه تصوری از پدیده ی طبیعی به اسم کوه ندارند!

اما مالدیو در سالیان اخیر به یکی از جذاب ترین مناطق گردشگری جهانی تبدیل شده است.

جاذبه های گردشگری مالدیو

کشور مالدیو تنها از طریق گردشگری و جذب توریست درآمد دارد.

سواحل مرجانی فوق العاده، مرداب هایی با آب صاف و زلال و انواع موجودات شگفت آور دریایی، انواع و اقسام مناظر بدیع و بکر ساحلی همراه با هتل ها و اقامتگاه های بسیار مجهز و آرامش بخش، مالدیو را به یکی از آرزوهای گردشگران جهانی تبدیل کرده است. اگر جزو گردشگرانی هستید که تمایل به برقراری ارتباط با بومی ها و مواجهه با فرهنگ مناطق سفرتان دارید، با تنها اقامت در جزایر مالدیو خیلی به این مهم دست پیدا نمی کنید. بهتر است مدتی را هم در پایتخت مالدیو، ماله بگذرانید.

در ماله می توانید از مسجد السلطان دیدن کنید و با مردم بومی مالدیو ارتباط برقرار کنید.

آب و هوای مالدیو

مالدیو با توجه به موقعیت مکانی، دارای آب و هوای بسیار شرجی است.

آب و هوای مالدیو متغیر بین 20 تا 35 درجه است. نسیم های دریایی خنک مالدیو از شدت گرمای آن کم می کند. سفر به مالدیو حتما می تواند یکی از به یاد ماندنی ترین خاطرات زندگی شما باشد. پیشنهاد می کنیم قبل از آنکه به خاطر پدیده گرمای زمین و ارتفاع به شدت کم جزایر آن از سطح دریا، مالدیو در زیر آب غرق شود، به آنجا سفر کنید.