مهاجرت به کشور آمریکا از روش‌هایی مانند ویزای خانوادگی، سرمایه‌گذاری، کاری و نخبگانی بسیار زمان‌بر است و به‌دلیل پروسه‌ی آن‌ها، شامل حال اندکی از افراد متقاضی مهاجرت به آمریکا می‌شود. از سال ۱۹۹۰ میلادی، سازوکاری برای برقراری تنوع نژادی در بین اقوام مهاجر به آمریکا شکل گرفت. این سازوکار و برنامه‌ی دولتی به ویزای مهاجرتی گوناگونی (The Diversity Immigrant Visa program) معروف شد. طبق این برنامه، هر سال، به وسیله‌ی قرعه‌کشی به‌تعدادی از اتباع کشورهایی که سهم کمتری از جمعیت مهاجر به آمریکا را به خود اختصاص داده‌اند و متقاضی مهاجرت به آمریکا هستند، اقامت دائم آمریکا داده می‌شود. این قرعه‌کشی توسط دولت آمریکا انجام می‌شود و به لاتاری شهرت دارد. همان‌طور که در مطلبی پیرو گرین کارت گفته بودیم، اخذ اقامت دائم آمریکا از طریق برنده‌شدن در قرعه‌کشی لاتاری، سریع‌ترین و ارزان‌ترین راه ممکن است.

_

لاتاری آمریکا

زمان شروع ثبت‌نام لاتاری ۲۰۲۵ از تاریخ ۱۲ مهر ۱۴۰۲ تا ۱۶ آبان ۱۴۰۲ خواهد بود. آمریکا برای سال مالی ۲۰۲۵، به ۵۵ هزار نفر ویزای گرین کارت آمریکا خواهد داد که در اردیبهشت ۱۴۰۳ قرعه‌کشی نهایی لاتاری انجام خواهد شد و برندگان برای مصاحبه با افسر کنسولی به سفارت خواهند رفت. شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی روئین گشت برای عزیزانی که به فرایند ثبت‌نام لاتاری تسلط ندارند، از طرف آن‌ها، اقدام به ثبت‌نام دقیق و مطمئن لاتاری ۲۰۲۵ خواهد کرد. کافی است فرم زیر را تکمیل و برای ما ارسال کنید تا برای انجام مراحل ثبت‌نام لاتاری با شما تماس بگیریم. پر کردن فیلدهای ستاره‌دار الزامی است.

_

ثبت‌نام لاتاری​

_

در جدول زیر تعرفه‌ی ثبت‌نام لاتاری برای هر نفر (هر شانس) را مشاهده می‌کنید.

هزینه‌ی ثبت‌نام هر فرد (برای یک شانس)هزینه‌ی ثبت‌نام هر نفر اضافه (برای یک شانس)
۲۵۰,۰۰۰ تومان ۷۵,۰۰۰ تومان

همان‌طور که اشاره شد، این برنامه‌ی مهاجرتی توسط دولت آمریکا انجام می‌شود. اما آیا دولت آمریکا هدفی برای درآمدزایی از ثبت نام متقاضیان دارد؟ پاسخ این سوال منفی است. ثبت‌نام برای شرکت در قرعه‌کشی لاتاری، برای همه‌ی متقاضیان واجد شرایط، رایگان است. شما به بیش از یک عکس به فرمتی که خواسته‌شده و البته تسلط به زبان انگلیسی برای پر کردن فرم‌های تقاضا احتیاج ندارید. پاسخ‌‌دادن دقیق به سوالات فرم اهمیت بسیار زیادی دارد. هر ساله بسیاری از افراد علی‌رغم اینکه شانس برنده‌شدن در قرعه‌کشی را به دست می‌آورند، اما به‌دلیل مشکلات ثبت‌نام از لیست قبول‌شدگان خارج می‌شوند.

_

شرایط ثبت نام لاتاری​

همان طور که گفتیم، ثبت‌نام لاتاری فرایندی رایگان است. اما هر ثبت‌نامی مشمول فرایند بررسی نمی‌شود. هر ساله اسامی کشورهایی که اتباع آن‌ها مجاز به اخذ اقامت دائم آمریکا از طریق برنامه ویزای مهاجرتی گوناگونی هستند، اعلام می‌شود. شما برای ثبت‌نام باید متولد یکی از این کشورها باشید. فهرست اتباع کشورهایی که مجاز به ثبت‌نام هستند، هر ساله توسط دولت آمریکا اعلام می‌شود. این فهرست معمولا دچار تغییرات و دگرگونی زیادی نیست. معمولا اتباع بسیاری از کشورهای جهان امکان حضور در این برنامه را دارند. اما کشورهایی مانند چین، کانادا، برزیل، مکزیک، کلمبیا، هند، انگلیس و کره‌جنوبی هم نیز برخی از همان ابتدا و برخی در سال‌های اخیر از این فهرست خارج بوده‌اند. اتباع کشور ایران نیز از ابتدای شروع به کار این برنامه‌ی مهاجرتی، امکان حضور را داشته اند.

همچنین افرادی مجاز به حضور در این فرایند هستند که دارای حداقل مدرک دیپلم و داشتن یک گذرنامه با اعتبار تا پایان سال ۲۰۲۵ باشند. توجه داشته باشید که داشتن پاسپورت شرط لازم برنده‌شدن لاتاری هست اما شرط اولیه و لازم برای ثبت‌نام نیست و شما می‌توانید بعد از اعلام نتایج قرعه‌کشی برای اخذ پاسپورت اقدام کنید. حتما یک حساب ایمیل همیشه در دسترس را در این فرایند وارد کنید. هیچ‌گونه شرایط سنی و مدرک زبان و غیره‌ی دیگری برای ثبت‌نام و برنده‌شدن لاتاری نیاز نیست.

_

ویژگی‌های عکس لاتاری

عکس لاتاری باید به‌صورت مربع و با پس‌زمینه‌ی سفید، حداقل ۶۰۰*۶۰۰ و حداکثر ۱۲۰۰*۱۲۰۰ پیکسل و با فرمت jpg باشد. دقت کنید که نکات زیر در عکس شما رعایت شده باشد:

  • حالت چشم‌های عادی و باز با نگاه مستقیم به دوربین
  • مشخص بودن عرض شانه
  •  قابل‌رویت بودن کامل گردی صورت بدون‌ هیچ‌گونه سایه روی صورت توسط شال، مو، کلاه و غیره
  • استفاده نکردن از کلاه، سربند و غیره که عکس را از حالت رسمی خارج می‌کند
  • پس‌زمینه‌ی عاری از سایه
  • کادر عکس از ناحیه‌ی سینه به بالا تا ناحیه‌ای از بالای سر
  • روتوش نشدن عکس
_

سایت ثبت‌نام لاتاری

فرایند ثبت‌نام و پس از آن اعلام نتایج لاتاری در سایتی مشخص انجام می‌شود. پس از برنده‌شدن، هزینه‌های سفارتی، مدیکال برندگان، بلیط سفر و سایر هزینه‌های سفر به‌عهده برنده لاتاری است. فقط یک‌بار ثبت نام کنید و جهت اطمینان از صحیح‌بودن فرایندها، از اینترنت خوب و مرورگر آپدیت‌شده استفاده کنید. در تصویر زیر، نمایی از صفحه‌ی نخست سایت ثبت‌نام لاتاری را مشاهده می‌کنید.

شما تسلط به استفاده از اینترنت و درک زبان انگلیسی را برای پیش‌برد فرایند ثبت‌نام نیاز دارید. در صورتی که ضعف یا تردیدی در این خصوص دارید، روئین گشت با قیمتی مناسب، ثبت‌نام شما را به‌صورت کامل و مطمئن انجام خواهد داد.