در ایالت کالیفرنیا و نزدیک به شهر سانفرانسیسکو، یکی از جریان‌ساز ترین دانشگاه های جهان واقع شده است. دانشگاه استنفورد یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان است که به خاطر ضریب پایین پذیرش دانشجو، بالاترین رقابت برای اشتغال به تحصیل در بین دانشگاه های جهان را دارد.

اما چرا استنفورد جریان ساز است؟

طی سالیان متوالی، دانشجویانی که در مقاطع مختلف تحصیلی از استنفورد فارغ التحصیل شده اند، تبدیل به موسس و مدیران ارشد بزرگترین شرکت ها و برندهای معتبر و ترند جهانی شده اند. همچنین شخصیت های سیاسی معتبری نیز از خروجی های استنفورد هستند. طی پژوهش جالبی که انجام شد این آمار به دست آمد که اگر دانشگاه استنفورد کشوری مستقل محسوب میشد، ترنور مالی نزدیک به ۳ تریلیون دلاری شرکت هایی که توسط دانشجویان این دانشگاه تاسیس شده اند، کشور استنفورد را تبدیل به یکی از ۱۰ اقتصاد بزرگ جهان می کرد!

استنفورد درهر دو رتبه بندی دانشگاهی QS و Times Higher Education، رتبه دوم جهان را دارا است.

دانش آموختگان برجسته استنفورد
می خواهیم به معرفی برخی از چهره های برجسته از مشاهیر دانشگاه استنفورد بپردازیم.

google
Larry Page و Sergey Brin
از مشاهیر این دانشگاه می توان به Larry Page و Sergey Brin موسسان شرکت گوگل اشاره کرد. شرکتی که شاید تاریخ جهان را به قبل و بعد خود تقسیم کرد. هم
paypal
Peter Thiel
Peter Thiel یکی از بنیان گذاران paypal و اولین سرمایه گذار حرفه ای فیسبوک است.
netflix
Reed Hastings
Reed Hastings یکی از بنیان گذاران ابرشرکت رسانه ای این روزهای جهان یعنی Netflix است. این شرکت در حال حاضر در مسیر رشد فوق العاده فزاینده ای قرار دارد.
دانشکده های دانشگاه استنفورد
استنفورد از ۷ شاخه تحصیلی تشکیل شده است. شاخه های پزشکی، حقوق، علوم انسانی، علوم مهندسی، آموزش، بازرگانی و علوم زمین شناسی. هر کدام از این شاخه های تحصیلی شامل گرایش ها و دپارتمان های مختلفی می شوند. در مجموع ۷۶ دپارتمان و واحد تحصیلی در استنفورد وجود دارد.

در مورد استنفورد بدانید…
سیمین دانشور، امید کردستانی و همچنین از سیاست‌مداران فعلی کشور، محمدرضا عارف از فارغ التحصیلان استنفورد هستند.
اگر در زمان ثبت نام در دانشگاه درخواست اخذ کمک هزینه تحصیلی را ثبت نکنید، دیگر در طول تحصیل امکان استفاده از کمک هزینه ها را نخواهید داشت.
دانشگاه استنفورد برنامه ها و رسوم جذابی در جهت شادابی دانشجویان خود دارد.
استنفورد دارای خوابگاه های بسیار زیادی در دانشگاه و اطراف آن است که باعث صرفه حویی در هزینه تحصیلی دانشجویان خارجی می شود.
دانشجویان استنفورد امکان عضویت در تیم های بسیار زیاد و متنوع ورزشی دانشگاه را خواهند داشت.
مراجعه کنید به :

سایت دانشگاه استنفورد

وقت سفارت آمریکا

پیکاپ ویزا آمریکا

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *