دانشگاه کمبریج دانشگاهی با قدمت بیش از ۸۰۰ سال، یکی از ۵ دانشگاه قدیمی جهان به شمار می آید. دانشگاهی با بیش از ۲۳ هزار دانشجو که در شهر کمبریج و در نزدیکی لندن قرار دارد. تاریخچه این دانشگاه با تاریخچه دانشگاه آکسفورد گره خورده است. ارتباطات مستقیمی که موجب شده از این دو دانشگاه به عنوان دانشگاه های باستانی یاد شود. در آخرین رتبه بندی QS World University Rankings، کمبریج رتبه هفتم بهترین دانشگاه های جهان را مال خود کرده. در آخرین The Times Higher Education World University Rankings نیز کمبریج حائز رتبه ششم برترین دانشگاه های جهان بوده است. این دانشگاه پرچم داری بسیاری از رشته های تحصیلی در جهان را می کند. همچنین کمبریج با بسیاری از متقاضیان ورود به دانشگاه، مصاحبه انجام می دهد.

این مطلب را دنبال کنید.

دانش آموختگان برجسته کمبریج
حتما در مورد نظریه تکامل داروین شنیده اید. زیست شناس و زمین شناس شهیر تاریخ جهان که نظریه ماندگاری را به ثبت رساند. داروین از جمله مشاهیر دانشگاه کمبریج به حساب می آید. از دیگر مشاهیر این دانشگاه تاثیرگذار جهانی می توان به پرنس چارلز و همچنین دانشمندان بسیار برجسته جهان، آلن تورینگ ( پدر علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی ) و استیون هاوکینگ کیهان شناس نامدار جهان نام برد.

دانشکده های دانشگاه کمبریج
کمبریج مجموعه و ائتلافی از مدرسه ها، دپارتمان ها و کالج ها و دانشکده هایی است که هر کدام بر اساس اساسنامه و مقررات خودشان اداره می شوند اما جزئی از کمبریج محسوب می شوند. هر بخشی از این مجموعه دانشجویان خود را بر اساس مقررات خودش انتخاب می کند. دانشجویان هر بخش هم از قوانین بخش خودشان تبعیت می کنند. کمبریج از ۳۱ دانشکده یا کالج خود مختار تشکیل شده است. همچنین ۶ مدرسه که هر یک شورای مخصوص به خود را دارند. تعداد زیادی دپارتمان و مراکز تحقیق و پژوهش را نیز به این آمار اضافه می شود.

هنر و علوم انسانی، علوم انسانی و علوم اجتماعی، علوم زیستی، مهندسی و تکنولوژی، پزشکی بالینی و علوم طبیعی، زیر شاخه های علمی این دانشگاه محسوب می شوند.

در مورد کمبریج بدانید…
کمبریج از لحاظ دارایی و توانایی سرمایه گذاری، ثروتمندترین دانشگاه اروپایی است.
یکی از مواردی که می توان با آن به اصالت و پربار بودن تاریخچه کمبریج استناد کرد این است که کمبریج دارای قدیمی ترین انتشارات کتاب در جهان است! این انتشارات در موضوعات علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم پایه به انتشار آثار می پردازد.
کمبریج بیش از ۱۱۴ کتابخانه دارد که بزرگترین کتابخانه آن با نام ul library شناخته می شود. در کتابخانه های کمبریج می توان به بیش از ۸ میلیون جلد کتاب و مجله ارزشمند بهره برد. منبعی فوق العاده برای تحقیق و آموزش.
این مطالب را دنبال کنید…

سایت دانشگاه کمبریج

وقت سفارت انگلیس

پیکاپ ویزا انگلیس

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *