دانشگاه های ایتالیا
در این مطلب، دانشگاه بولونیا.

در این مطلب و مطالب دیگر سعی شده است دانشگاه های ایتالیا را به شما معرفی کنیم تا راه گشای دانشجویانی باشد که قصد ادامه تحصیل در ایتالیا را دارند.

دانشگاه بولونیا
دانشگاه بولونیا از دانشگاه های دولتی ایتالیاست که آغاز به کار آن با رشته های مختص زبان شناسی و فلسفه و منطق بوده است. با گذشت سال ها به اعتبار دانشگاه افزوده شده و دانشگاه فعالیتش را در سایر رشته های پرطرفدار ادامه داده است. نکته جذاب اینحاست که این دانشگاه از ابتدایی ترین دانشگاه های جهان است و نزدیک به ۱۰۰۰ سال قدمت دارد. دانشگاه بولونیا از ۳۳ دپارتمان، ۱۱ دانشکده و ۱۲ مرکز تحقیقاتی تشکیل شده است و دانشجوهای خارجی بسیار زیادی از کشورهای مختلف را داراست. زبان ایتالیایی زبان غالب تدریسی این دانشگاه است اما رشته هایی نیز با زبانی غیر از ایتالیایی تدریس می شوند. دانشگاه بولونیا بین ۲۵۰ دانشگاه برتر جهان از لحاظ سطح آموزشی قرار دارد. دانشجویان می توانند در رشته های کشاورزی و دامپزشکی، اقتصاد ، آمار و مدیریت، حقوق، علوم سیاسی و… در این دانشگاه به تحصیل بپردازند.

** برای تحصیل در ایتالیا نیاز به اخذ ویزای ایتالیا دارید که در صفحه وقت سفارت ایتالیا سعی شده اطلاعات کافی را در اختیار شما عزیزان قرار بدیم **

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *