دانشگاه های ایتالیا
در این مطلب دانشگاه ساکروکوئوره معرفی شده است.

در این مطلب و مطالب دیگر سعی شده است دانشگاه های ایتالیا را به شما معرفی کنیم تا راه گشای دانشجویانی باشد که قصد ادامه تحصیل در ایتالیا را دارند. این دومین مطلب ما در مورد دانشگاه های ایتالیا است.

دانشگاه ساکروکوئوره
دانشگاه ساکروکوئوره برخلاف دانشگاه بولونیا که معرفی کردیم، دانشگاهی خصوصی است. این دانشگاه در سال ۱۹۲۰ میلادی تاسیس شده است. همان طور که در اسم این دانشگاه ذکر کردیم، ساکروکوئوره با بنیان های فکری مذهبی و کاتولیک ایجاد شد و البته از حیث خصوصی بودن هم از بزرگترین دانشگاه های خصوصی اروپاست.

این دانشگاه چندین پردیس دانشگاهی در شهرهای دیگر ایتالیا دارد که پردیس اصلی آن که بسیار چشم نواز و زیباست در شهر میلان قرار دارد.

در این دانشگاه علاوه بر زبان ایتالیایی، از زبان انگلیسی نیز برای آموزش استفاده می شود و دانشجوهای بسیاری از سراسر جهان دارد. ساکروکوئوره مراکز امتحانی و کنکور مانند بسیار زیادی در سطح جهان دارد و این یکی از علل کثرت دانشجوهای خارجی این دانشگاه است.

دانشگاه های خصوصی در جهان نسبت به دانشگاه های دولتی در رده بندی دانشگاهی همواره در رتبه های پایین تری قرار می گیرند اما ساکروکوئوره یکی از ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا است.

این دانشگاه در رشته های مهندسی فعالیت نمی کند اما دانشگاه معتبری در زمینه های پزشکی و جراحی، ادبیات و فلسفه، داروسازی، اقتصاد، حقوق و… می باشد.

** برای تحصیل در ایتالیا نیاز به اخذ ویزای ایتالیا دارید که در صفحه وقت سفارت ایتالیا سعی شده اطلاعات کافی را در اختیار شما عزیزان قرار بدیم **

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *