مردم سراسر دنیا برای بهره بردن از شرایط معیشتی بهتر و داشتن رفاه بیشتر اقدام به مهاجرت می کنند. کشور آمریکا به خاطر فراهم کردن برخی شرایط و المان های ایده آل برای زندگی، همواره از مهم ترین مقاصد مهاجرتی در جهان بوده است. مهاجرت به آمریکا برای مردم بسیاری از کشورهای دنیا به شکل یک رویای شخصی و هدفی بلند مدت است. متقاضیان مهاجرت به آمریکا از طریق شرایط کاری، سرمایه گذاری، ادامه تحصیل، ازدواج دایم و… سعی به اخذ اقامت دائم آمریکا می کنند. راه هایی که باتوجه به شرایط متقاضی گاها نیاز به برنامه ریزی و صرف وقت بسیار زیادی دارد. اما باز هم به دلایل مختلفی ممکن است این برنامه ریزی ها نتیجه بخش نباشد. با این شرایط، داشتن کارت اقامت دائم قانونی آمریکا که اصطلاحا گرین کارت نامیده می شود، از یک راه میان بر مانند برنده شدن لاتاری، رویایی فوق العاده است.

با این مطلب همراه باشید.

تفاوت داشتن کارت اقامت دائم آمریکا و تابعیت آمریکا
گرفتن green card و اخذ کارت اقامت دائم آمریکا به معنی گرفتن تابعیت آمریکا نیست. برخلاف شهروندی آمریکا green card دارای زمان انقضای اقامتی است. همچنین دارنده green card نیازی به سوگند وفاداری به آمریکا ندارد. دارنده کارت دائم اقامت آمریکا، از برخی حقوق تابعیت های آمریکا از جمله شرکت در انتخابات برخوردار نخواهد بود.

دارنده green card با محدودیت حضور حتمی در آمریکا در بازه های زمانی خاصی روبرو خواهد بود.

اخذ گرین کارت از طریق لاتاری
شکل گیری ساز و کار قرعه کشی لاتاری برای اعطای کارت اقامت دائم آمریکا از دهه ۹۰ آمریکا آغاز شد. اساس این تصمیم نگرانی از یکنواختی و اقدام برای متوازن کردن نژاد و ملیت مهاجرین به آمریکا از سراسر دنیا بود. نرخ ورود به آمریکا از طریق اعطای green card سالانه بین ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر است. هر ساله فهرست کشورهایی که اتباع آن ها اجازه ثبت نام و حضور در این قرعه کشی را دارند اعلام می شود.

این روش سریع ترین و ارزان ترین روش مهاجرتی به آمریکا است.

مزایای گرین کارت
اما چرا افراد زیادی برای به دست آوردن green card در تلاشند؟

داشتن گرین کارت برای دارندگان به معنی اجازه داشتن برای فعالیت اقتصادی در آمریکا و در نتیجه حمایت مالی مناسب خانواده است. همچنین ثبت نام در دانشگاه های معتبر آمریکا با هزینه های کمتر از مهاجرین بدون اقامت. همچنین با داشتن کارت اقامت دائم آمریکا می توان از مزایای تامین اجتماعی و بیمه های دولتی استفاده کرد. سفر راحت به آمریکا بدون دردسرهای معمول نیز از ویژگی های داشتن green card است.

دارندگان گرین کارت پس از ۵ سال اقامت می توانند برای تابعیت آمریکا درخواست بدهند.

خدمات روئین گشت برای گرین کارت آمریکا
وقت سفارت آمریکا

پیکاپ ویزا آمریکا

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *